top of page

Regresyonun Önemi

Regresyon Nedir?

Bu seans ile kişilik sınırlarının aşıldığı birçok örneğe rastlarız;
İçimizdeki çocuk benliğine ait çalışmalar; çocukluğumuzda sıkışıp kalmış olan deneyimlerimizden dolayı çözemediğimiz sorunlar
Yaşam Arasındaki Yaşamlara ait Deneyimler (LBL)
Başka zamanlara ait Yaşam deneyimleri
Kazalar ve ameliyatlar
Başkalarına veya sevdiklerine karşı bağımlılıklar
İçselleştirmeler ve kendini bulma
Atalarımızdan ve/ya aile mirasıyla gelen kabuller ve bağımlılıklar
Oturum genellikle iki bölüme ayrılabilir; birincisi regresyon kısmı ile gerekli tespitleri yapmak. İkinci kısım ise, tüm yükleri serbest bırakmak ve entegrasyon yapmak için enerji çalışması ve şifalandırma  ve dönüştürme yapmak.
Evet, geçmişte olanları değiştiremeyiz belki ama bu çalışmayla geçmişin bizim üzerimizde yaratmış olduğu hisleri, blokajları , duygularımızı dondurduysak ve kapattıysak onları, ya da bu duygular bizim içimizde başka duygular (çaresizlikler, başarısızlıklar, tıkanmalar)  yarattıysa, onları dönüştürebiliriz.
Regresyon çalışması yakından ya da uzaktan yapılabilir. Uzaktan yapılanlarda kişi kendi ortamındadır ve kişi telefon ile aranarak sesli bağlantı kurulur.
 “Geçmişten getirdiğimiz TÜM ACILARIN ortaya çıkarılmas ve iyileştirilmesi gerektiğini biliyoruz. Bu iyileştirme gerçekleşmediği sürece, bu "ESKİ ACILARIN" neden kaynaklandığını bulmadığımız ve iyileştirmediğimiz sürece bu ACILAR hayatımızın belli dönemlerinde kendini tekrar etmeye devam edecektir. 
Çözüm, ACININ kaynağını bulmakla başlar.
Regresyon seansı  ile geçmişten gelen bu acıların kaynağından kurtulmamız ve onları dönüştürmemiz için hangi mucizeler bizi bekliyor?   

Şimdide yaşarken neden geçmişe mahküm kalalım ki?


Kelime anlamına baktığınızda, “geriye götürme” demektir. Bu çalışmamızla, çok hafif bir trans hali içerisinde geçmiş yaşam anılarına ulaşırız. Regresyon her sorunun bir nedeni, kaynağı olduğunu varsayar. Regresyon seansında, gençliğiniz, çocukluğunuza döner gibi bir durumla karşılaşabiliriz. Bu yaşamda karşılaştığınız, sebepsiz sevdiğimiz ya da sevmediğimiz kişiler, kullandığımız ya da kullanmadığımız yeteneklerimiz, sebepsiz korkularımız, sorunlarımız, genellikle geçmiş yaşamlarımızdan bugüne aktarılmış ve hala üzerimizde etkisini sürdüren sonuçlardır. Sebebini bilmediğimiz fobilerimiz, sevgilerimiz, korkularımız, ilişkilerimizde yaşadığımız sorunlar, geçmiş yaşamlarımızdan taşıdığımız izlerdir. Mesela küçüklüğünüzde tacize uğradınız, aşağılandınız ya da şiddete maruz kaldınız ve hala bundan acı çekiyorsunuz. Ya da başka bir şeyden muzdaripsiniz ve bunun neden olduğunu şeyi veya ne olduğunu anlamıyorsunuz, örneğin belirsiz şikayetler... Hafif trans sırasında, şu anda bilinciniz yerindedir, hem andasınızdır hem de gittiğiniz o zamanı hatırlarsınız. Bu terapiyi bu kadar iyileştirici yapan şey, şu andaki bilincinize kayıp, unutulmuş, bastırılmış veya sindirilmemiş deneyimleri geri getirebilir, böylece burada ve şimdi onları dönüştürebilirsiniz. 

bottom of page